//
Питання-відповідь

- Я хотів би розвивати сайт з контентом українських медіагруп. Сайт буде тільки створюватися, чи можу я розраховувати на отримання контенту і що потрібно для цього зробити?

– Кожна медіагрупа керується власною контент-політикою при взаємодії з інтернет-майданчиками. Ця політика регулює умови передачі контенту – його перелік, обсяг і критерії вибору майданчика. Вам необхідно створити список контенту, який вас цікавить, надіслати його на адресу zayavka@legalcontentua.com. Після обробки заявки правовласник зв’яжеться з вами для обговорення умов передачі контенту.

- Якщо ми зацікавлені у співпраці – до кого звертатися?

– Ви можете звернутися із заявкою за адресою zayavka@legalcontentua.com або скористатися формою зворотного зв’язку в розділі «Зворотний зв’язок». Запит потрапить до всіх фахівців в медіагрупах, які займаються ініціативою «Чисте небо», і вони вам нададуть відповідь.

- Хто приймає рішення про те, який контент отримає сайт в рамках ініціативи?

– Інтернет-майданчик направляє список контенту медіагруп за адресою zayavka@legalcontentua.com. Правовласник цього контенту приймає рішення про те, який контент і на яких умовах передавати майданчику. Кожна медіагрупа керується власною контент-політикою при взаємодії з інтернет-майданчиками, тому кожне рішення ухвалюється індивідуально.

- Хто вже приєднався до вашої ініціативи?

– На 1 жовтня 2013 року партнерами ініціативи «Чисте небо» стали такі сайти: megogo.net, gismeteo.ua, meta.ua, bigmir.net, online.ua, tochka.net, segodnya.ua, korrespondent.net, liga. net, obozrevatel.net, kp.ua, pravda.com.ua, vesti.ua, delo.ua, vgorode.ua, aif.ua, fakty.ua, oll.tv, champion.com.ua, tv.ua, telekritika.ua. Загальне охоплення цих Інтернет-ресурсів – понад 11 млн. унікальних відвідувачів в місяць, що складає понад 60% української інтернет-аудиторії.

Також сайти, які відносяться до медіагруп: donbass.tv, 1plus1.ua, int.1plus1.ua, 2plus2.ua, ictv.ua, qtv.ua, zoomua.tv, enterfilm.com.ua, inter.ua, interplus. ua, k1.ua, k2.ua, m1.tv, m2.ua, megatv.ua, nlotv.com, novy.tv, ntn.ua, pixelua.tv, plus-plus.tv, stb.ua, kanalukraina. tv, footballua.tv, footballplusua.tv, smachno.ua.

- Чи можу я самостійно брати контент з сайтів медіагруп в їх плеєрах і розміщувати на своїх сайтах?

– Ні, це можливо тільки за згодою медіагруп.

- Що буде, якщо сайт бере контент телеканалів без дозволу?

– Хоча ми віримо в саморегуляцію ринку, але, починаючи з 1 жовтня 2013 року, будемо застосовувати до таких сайтів правові заходи переслідування.

- Чи є можливість розмістити на сайті плеєр онлайн трансляції каналу?

– Ні, в рамках ініціативи це можуть бути тільки фрагменти відео програм, на інтернет-показ яких у медіагруп є авторські та/або суміжні права. Онлайн-трансляція телеканалу в цілому на даний момент не можлива.

- Чому контент в плеєрі з’являється не в момент ефіру, а через певний час? Скільки в середньому складатиме пауза між трансляцією в ефірі і доступністю контента в плеєрі?

– Медіагрупи діють в рамках домовленостей з правовласниками. Наприклад, у договорах чітко прописані умови, згідно з якими фрагменти відео шоу-програми, яка знята за міжнародним форматом, можуть транслюватися через Інтернет. Тривалість паузи між трансляцією в ефірі і можливості трансляції відео-фрагментів через Інтернет в кожному випадку відрізняється.

- Чи всі інтернет ресурси можуть взяти участь в ініціативі “Чисте небо”?

– Ми готові спілкуватись з усіма, хто готовий приєднатися до ініціативи, показувати легальний відеоконтент. Медіагрупи також керуються своєю контент-стратегією і висувають особливі технічні вимоги до сайту-партнера. Якщо майданчик відповідає нашим критеріям, він може приєднатися до ініціативи та отримати контент.

- Як ви збираєтеся боротися з майданчиками, які продовжують нелегально розміщувати контент учасників коаліції “Чисте небо”?

– До тих сайтів, які продовжать нелегально розміщувати контент медіагруп, що входять в «Чисте небо», після 1 жовтня 2013 року, будуть прийматися більш жорсткі юридичні заходи. Заходи, які передбачаються в рамках захисту прав на контент – це попередження рекламодавців, моніторинг усіх випадків порушення, а також звернення до правоохоронних органів, а потім і до суду.

Якщо у вас є запитання, яке тут не наведено, задайте його, будь ласка, через форму зворотного зв’язку, і ми відповімо.

  

Discussion

2 коментарів до “Питання-відповідь”

 1. Если ролик размещен на официальном канале в YouTube, какой механизм его использования? Могу ли я, например встроить YouTube-плеер с этим роликом на сайт, если сам ролик на сайте не размещается?

  Posted by Skelo | 11/26/2013, 05:29
  • Да, можно. Все страницы телеканалов медиа групп на YouTube имеют официальный статус, и видео, размещенное там, легальное.
   Если правообладатель разрешил embed (встраиваемый линк), то видео можно будет встроить на любой другой сайт, используя embed-код. Но бывают случаи, когда правообладатель разрешает embed на определенный контент только на некоторых сайтах, или, наоборот, запрещает embed на каком-то сайте. Это зависит от контент-политики правообладателя.

   Posted by legalcontentua | 11/27/2013, 15:04