//

Як світ боровся з онлайн-піратством в липні 2014

У світі триває боротьба з піратами різними методами.

Рекламними: Розробники ПЗ створюють софт для того, щоб реклама в інтернеті – яка стає все більш автоматизовано купованою – не потрапляла на піратські сайти. Наприклад, випустили софт Veri-Site Certification (TM) для рекламних мереж. Компанія з розміщення реклами в онлайні Tremor Video стала першою сертифікованою, тобто гарантує своїм клієнтам, що їх реклама не з’явиться на піратах. Британія застосує цей підхід в новому ракурсі: користувачам будуть повідомляти про те, що сайт звинувачується в піратстві в поп-ап банері, причому цей баннер буде закривати рекламу брендів на сайті. Для цього відділ поліції, який займається піратством (Pipcu), буде застосовувати технологію розробника ПЗ Project Sunblock, яка подає такий софт брендам для перешкоджання показу їхньої реклами на порносайтах.

Єврокомісія також змінює стратегію боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності від силової боротьби з кінцевими користувачами до боротьби з посередниками. Він іде по шляху «йди за грошима», що значить усувати комерційну складову піратства. Галузева ТВ асоціація Association of Commercial Television підтримала план і заявила, що неліцензійне поширення телеконтенту негативно впливає на здатність комерційних телеканалів забезпечити контентом свій наступний сезон (близько 40% доходів європейських телегруп реінвестується в програмінг): «Ми дуже раді, що Європейська комісія буде вживати більш активні дії щодо захисту авторських прав і налаштовані оптимістично – нові інструменти з часом відіграють важливу роль у зниженні рівня порушень». План Єврокомісії включає тренінги для чиновників членів Євросоюзу, обмін досвідом, діалог з власниками доменів. Будуть створені робочі групи з країнами, що не входять в ЄС, визначено пріоритетні країни.

http://www.digitaltveurope.net/202822/euro-broadcasters-welcome-eu-anti-piracy-plan/

Освітніми: В 2015-му році в Британії буде запущена програма Voluntary Copyright Alert Programme (VCAP), яка має «навчати» користувачів, переконувати їх не відвідувати сайти з нелегальним контентом. Кампанія з підвищення культури користувача, спрямована на «нерепресивний» шлях боротьби з піратством через поступове підвищення відповідальності та законослухняності користувачів, буде реалізовуватися за рахунок регулярних розсилок на адреси електронної пошти користувачів нагадувань про неприпустимість порушення законодавства про авторське право. На навчання правильній поведінці робить ставку і Австралія: запущений сайт Digital Content Guide, на якому є список сайтів, де розташований контент легально. Серед творців сайту – галузеві асоціації та гравці ринку.

Технологічними: японські дослідники з Aizu University і американські з Deakin University розробили нові цифрові водяні знаки, які допоможуть вичистити інтернет від нелегальної музики. За ними можна буде знайти людину, яка першою завантажила захищений авторським правом файл в інтернет.

Регулятивними: Сінгапур дозволив правовласникам блокувати сайти, що системно порушують їх права. Перший у списку – ThePirateBay. На нього точать зуб також FIFA і ліцензіати Чемпіонату Світу з футболу. А Американська кіноіндустрія тисне на Visa і MasterCard, щоб платіжні системи не проводили платежі на певні сайти. Швейцарія модернізує своє законодавство: якщо скачування або перегляд нелегального контенту не регулюється законодавством, то закачування такого контенту на сайт стає незаконним, також на порядку денному швейцарських законодавців – блокування відверто піратських сайтів.

І навіть нелінійними: Користувачам піратських сайтів разом з попередженнями про порушення закону розіслали троянський вірус. Такий лист отримали 30 тисяч користувачів.

В цілому, в боротьбі з онлайн-піратством пропонується докладати зусиль одночасно в таких напрямках: освіта, технології, законодавство та співпраця гравців індустрії.

  

Discussion

Comments are closed.