//

Як світ боровся з онлайн-піратством в червні 2014

У фокусі уваги – рекламодавці. CreativeFuture розіслала рекламним асоціаціям лист із закликом не розміщувати рекламу на «піратських» сайтах, У Британії опубліковано перший звіт ініціативи уряду Follow The Money, новий Memorandum of Understanding під патронатом міжнародної асоціації інтернет-бізнесу IAB і звіт Good Money Gone Bad.

Американська антипіратська група, що об’єднує кіно-і теле-компанії CreativeFuture розіслала рекламним асоціаціям лист із закликом не розміщувати рекламу на «піратських» сайтах. «Асоціювання з «піратами» загрожує вашому бізнесу і тим цінностям, на службі яких коштують ваші бренди», – сказано в листі: «Сайти з нелегальним контентом завдають значної шкоди креативним сферам і всій творчій економіці в цілому».
http://www.latimes.com/entertainment/envelope/cotown/la-et-ct-film-advertisers-piracy-20140626-story.html

У Британії опубліковано перший звіт ініціативи уряду Follow The Money, в якій фокус в боротьбу з піратством переносимо на рекламодавців. Майк Уїтерлі, IP-радник прем’єр-міністра Великобританії Девіда Кемеруна, сказав: «Йти за грошима – це ключ до закриття більшості сайтів з нелегальним контентом. Наш звіт піднімає низку питань про піратство, і я сподіваюся, що він викличе подальшу дискусію як у Великобританії, так і, враховуючи міжнародний характер проблеми, в інших країнах по всьому світу. … Як радник прем’єр-міністра з інтелектуальної власності, я бачу свою роль у тому, щоб показати, наскільки згубно піратство для британської економіки. Абсолютно необхідно приборкати рекламні доходи піратів, які, в свою чергу, завдають серйозної шкоди творчим галузям ». Уїтерлі піднімає питання про спеціальної моніторингової системи, яка допоможе брендам (чия реклама найчастіше обслуговується декількома посередниками перед тим, як доходить до сайтів) і правовласникам краще моніторити те, що з’являється на піратських сайтах. А також пропонує внести нові закони для тих, хто не планує думати про легальність сайтів, на яких з’являється їх реклама (найчастіше це рекламні посередники).
http://www.latimes.com/entertainment/envelope/cotown/la-et-ct-film-advertisers-piracy-20140626-story.html/

У Британії почали, без особливого шуму, через провайдерів закривати доступ до великих торрент-сайтам. Звичайно, обхідні шляхи на ці торренти при великому бажанні можна знайти, але тепер для цього варто прикласти зусилля.
http://torrentfreak.com/uk-isps-quietly-block-torrent-site-proxies-140623/

Паралельно в світі шукають інші підходи до боротьби з піратами, наприклад, інформування спеціальних служб, якщо хтось поруч користується піратським ПЗ. На картинці – кампанія організації Business Software Alliance, яка об’єднує компанії Adobe, Apple і Microsoft.
http://torrentfreak.com/bsa-gets-hundreds-paid-informants-rat-software-pirates-140626/

Віце-президент Сполучених Штатів Джо Байден розкритикував уряди держав, в яких сайти- «пірати» почуваються привільно в силу відсутності там належних механізмів захисту інтелектуальної власності. Він закликав до «міжнародного економічного порядку», який буде протидіяти розкраданню об’єктів авторського права. Країни, де «піратство» безкарно процвітає, це країни «другого сорту, нездатні створювати у себе середовище, необхідне для появи власних інноваційних проектів». А без появи механізмів захисту інтелектуальної власності така середу у них і не з’явиться.
http://mediasat.info/news/vice-prezident-bajden-zhjostko-kritikuet-internet-piratov

Хоча ні в одній країні боротьба з піратством поки не привела до повної та кінцевої перемоги правовласників, але вона має позитивний ефект. Такого висновку дійшло дослідження Імке Реймерц з Northeastern University: книги, правовласники яких борються з «піратством», продають на 15.4% паперових копій більше.
http://torrentfreak.com/piracy-takedown-notices-increase-e-book-sales-140606

Міжнародна група рекламних агентств і правовласників підписала новий Memorandum of Understanding під патронатом міжнародної асоціації інтернет-бізнесу IAB. До меморандуму приєднався і Google.
http://torrentfreak.com/google-joins-new-coalition-to-stop-ad-revenue-to-pirate-sites-140609/

На проблему реклами великих і шанованих брендів на піратських сайтах звернули увагу в звіті Good Money Gone Bad, виданим Digital Citizen’s Alliance. В такому розміщенні помічені бренди Comcast, Walmart, McDonald’s, Google, Microsoft і Ford. У звіті це пояснюють незнанням з боку рекламодавців, що розміщують рекламу через «сліпі канали». У підсумку виходить, що рекламодавець впевнений, що його реклама – тільки на легальних сайтах, але на ділі виявляється по-іншому.
http://www.sltrib.com/sltrib/world/58024377-68/ads-advertising-websites-piracy.html.csp

  

Discussion

Comments are closed.