//

Відрізнити легальний контент можуть 26% користувачів

Більшість користувачів не можуть відрізнити легальний контент від нелегального. За даними дослідження Фонду «Громадська думка» (ФГД) та порталу theRunet, 62% місячної аудиторії не володіють «розпізнавальною» здатністю. У 2011 році таких було 55%. Визначити піратський фільм або аудіозапис можуть всього 26% користувачів (в 2011-му – 30%).

Платити за доступ до легального контенту в інтернеті готовий кожен четвертий користувач. 40% респондентів не хочуть розщедрюватися, решта 36% поки не визначилися. Експерти відзначають, що навіть серед тих, хто готовий платити, відрізнити легальний контент можуть 57% опитаних – не набагато менше, ніж в цілому по аудиторії.

Серед факторів, які мотивують на користь легального платного контенту, лідирують висока якість (38%) і надійність, безпека (17%). В свою чергу, небажаючі платити посилаються на брак коштів (35%) або вважають, що немає сенсу, адже можна знайти безкоштовно (18%).

При цьому користувачі воліють не викачувати контент, а дивитися відео або слухати аудіо онлайн. За даними ФОМ, за останній місяць відео в інтернеті дивилися 46% респондентів, а скачували – 27%. З них 11% скачували контент для мобільних пристроїв.

35% користувачів вважають, що найбільш ефективним способом боротьби з піратством є легальні безкоштовні сервіси. 24% виступає за закриття піратських сайтів, в тому числі соцмереж і пошуковиків. 12% вважає, що боротися з піратством в інтернеті не потрібно, тому що це марно, дорого і обмежує доступ до інформації.

Джерело: sostav.ru

  

Discussion

Comments are closed.