//

Як Роскомнадзор полює на торренти

Роскомнадзор регулярно моніторить торрент-трекери, викриті в незаконному розповсюдженні відео, на предмет зміни IP-адрес. Про це можна судити по оновленню реєстру сайтів, що підлягають блокуванню з території Росії. Відповідно до неофіційної копії реєстру, для деяких трекерів нові IP-адреси вносяться з періодичністю раз на кілька днів.

Нагадаємо, з 1 серпня 2013 в Росії вступив в силу «антипіратський закон», який дозволяє власникам прав на кіно-і ТВ-продукцію вимагати через Мосміськсуд блокування доступу до ресурсів, що порушує їх права. Після винесення Мосміськсудом рішень про відповідні попередніх забезпечувальні заходи дані вони передають в Роскомнадзор, який інформує про це самі ресурси. Якщо порушник протягом трьох днів не видаляє незаконний контент, він включається до реєстру заборонених сайтів.

Зараз в реєстрі 9 торрент-трекерів, які потрапили під дію «антипіратського» закону: rutor.org, goldenshara.org, free-torrents.org, hotbase.org, torrentszona.com, nnm-club.me, open-sharing.org, torrentshara.org і online.stepashka.com. Щодо кожного ресурсу до реєстру вноситься його IP-адреса, домен та адреси конкретних сторінок, що порушують закон (у випадку з трекерами – адреси сторінок з роздачами фільмів, на які поскаржилися правовласники).

Більшість провайдерів блокує доступ до таких ресурсів по IP-адресам. Деякі великі провайдери (МТС, «Мегафон», Yota, «Акадо») встановили системи DPI, що дозволяють здійснювати блокування за адресами конкретних сторінок. Але недавно замміністра зв’язку Олексій Волін заявив, що піратські торенти потрібно блокувати саме по IP-адресам, так як блокувати окремі сторінки неефективно – трекери можуть швидко створювати нові сторінки з роздачами все тих же фільмів.

Власники торрент-трекерів, які не хочуть виконувати вимоги закону, шукають способи обходу блокувань. Зокрема, деякі з них стали регулярно міняти IP-адреси. Але Роскомнадзор, зі свого боку, став відстежувати та додавати нові IP-адреси до реєстру. Так, за підрахунками CNews, до справжнього моменту nnm-club.me внесений до реєстру по 23 IP-адресами, rutor.org – по 21 адресою, open-sharing.org – по 5, online.stepashka.com – по 3.

Втім, експерти сумніваються в ефективності даного методу. «Будь-який сайт може поміняти свій IP-адрес практично необмежену кількість разів, і при відповідних налаштуваннях процес переходу займе не більше трьох секунд, – відзначає директор з інформаційної політики компанії Ru-Center Павло Храмцов. – При цьому можуть перериватися поточні роздачі (в тому випадку якщо саме через цю адресу йде закачування) або короткочасно стануть недоступними окремі фрагменти файлів. Однак торрент-клієнти дуже швидко відновлюють з’єднання і продовжують закачку з перерваного місця, їм не потрібно завантажувати весь файл заново».

На думку Храмцова, для ефективної боротьби з піратством слід впроваджувати технологію DPI і налаштовувати її таким чином, щоб вона виділяла торрент-трафік у всьому потоці інформації та вибірково блокувала його незалежно від того, чи йде він від центрального сервера або від інших учасників мережі.

Джерело:  internet.cnews.ru

  

Discussion

Comments are closed.