//

Правовласники США назвали найбільшпіратські сайти України

Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) нещодавно опублікував лист з додатковими даними по онлайн-піратству, адресований Торговому представництву США за списком 301 (звіт за рівнем порушення авторських прав у світі). В цьому листі міститься розширений список сайтів, які в альянсі вважають піратськими, а також фізичні ринки, де торгують піратською продукцією.

У листі містяться приклади онлайн-і фізичні місця розповсюдження продукції, «де контрафактні ТМ або піратські копії продуктів представлені в такій кількості, що ринок стає прикладом проблемного з точки зору порушення прав і допомагає розвитку міжнародного піратства і продажів контрафактної продукції». У подальшому списку, на думку IIPA, містяться ключові ринки, залучені в процес порушення авторських прав.

У секції з піратських онлайн-ресурсів згадується російська соціальна мережа «ВКонтакте» і Rutracker.org, українські торренти, а також сайт EX.ua (який за інформацією авторів списку залишається 16 найпопулярнішим сайтом Уанету). Повністю список піратських, на думку IIPA, сайтів з українським походженням (сервери в Україні) виглядає таким чином:

  • Extratorrent.cc (Миколаїв)
  • Torrentz.cd/Torrent.cd (Харків)
  • Torrentbit.net (Харків)
  • SumoTorrent.com
  • EX.ua (Київ)
  • Watchfreemovies.ch – український сайт, який хоститься в Румунії

Свої дані по сайтам, де найчастіше порушуються права на фільми, представила Торговому представництву і асоціація Motion Picture. З українських ресурсів в її списку торрент-трекер Extratorrent.com – 299 за популярністю сайт в світі, з 16 млн відвідувачів у серпні цього року. На сайті є розділи «найбільш піратські фільми світу» і «камріпи».

Навесні минулого року Торговельне представництво США перемістило Україну зі списку спостереження (Watch List) в список особливої ​​уваги (Priority Watch List). Не останню роль в цьому рішенні відіграла історія з закриттям і відновленням файлообмінника EX.UA. Про це йшлося в черговому випуску «списку 301» (2012 Special 301 Report) і присвяченому йому прес-релізі представництва (United States Trade Representative).

Джерело: AIN.ua

  

Discussion

Comments are closed.