//

Один з найбільших в світі трекерів змушений закритися, виплативши правовласникам $110 млн.

За підсумками переговорів 17 жовтня з Американською асоціацією кінокомпаній (MPAA) один з найбільших в світі відкритих торрент-трекерів, IsoHunt, повідомив, що припинить свою роботу протягом найближчих семи днів.

Як говориться в тексті досудового угоди, укладеної представниками трекера і MPAA, крім самого ресурсу isohunt.com закриттю підлягають також всі пов’язані з ним сайти (podtropolis.com, torrentbox.com і ed2k-it.com).

Слід підкреслити, що власник IsoHunt Гері Фанг також зобов’язаний виплатити представникам MPAA компенсацію за завдану діяльністю його сайтів збиток. Загальний розмір виплат складе $110 млн.

Відзначимо, що конфлікт між торрент-трекером і Американською асоціацією кінокомпаній, об’єднує найбільших кіновиробників США, тягнувся з 2006 року. Представники організації звинувачували ресурс в порушенні авторських прав і поширенні піратського контенту.

Нагадаємо, що керівництво IsoHunt всі звинувачення відкидає, заявляючи, що сайт працює за принципом інтернет-пошуковика. За словами адміністрації трекера, ресурс просто збирає посилання на контент і не зобов’язаний проводити обов’язкові перевірки легальності розміщених по таких посиланнях матеріалів.

Власник IsoHunt повинен був постати перед судом 5 листопада цього року. Якщо б укласти угоду з правовласниками не вдалося, і справа потрапила б до суду, Фануг міг загрожувати штраф до $ 600 млн.

Як повідомлялося, у вересні найбільшому торрент-трекеру світу The Pirate Bay виповнилося десять років – офіційною датою заснування творці ресурсу називають 9 серпня 2003, хоча де-факто сайт став доступний для користувачів тільки 15 вересня того ж року. До 21 вересня 2008 число зареєстрованих користувачів сайту перевищила 3 ​​млн. У квітні 2011 року ця цифра становила понад 5 млн осіб. За даними Alexa, зараз портал входить в топ-100 рейтингу найпопулярніших сайтів. На сайті зареєстровано 4,6 млн роздач. Стабільний дохід трекеру дає реклама, однак ці гроші повністю йдуть на утримання сайту.

Джерело: Lenta.ru

  

Discussion

Comments are closed.