//

У Росії створено прецедент: подружжя засудили по «антипіратському закону» за розміщення торрентів

У Москві відбувся перший кримінальний процес над користувачами інтернету, звинуваченими за чинним віднедавна в Росії «антипіратського закону». Подружжя Андрій і Надія Лопухова, які викладали в Мережу фільми і мультфільми, отримали чотири роки умовно, повідомляє портал «Право.ru».

«У рішенні суду фігурують вельми неоднозначні висновки, – пояснив виданню «Большой город» адвокат Лопухових Саркіс Дарбінян. – Розміщення торрентів або гіперпосилань на файлообмінники може бути прирівняне до прямого піратства і порушенню авторських прав».

Під час дебатів у Тімірязєвському районному суді захисник підкреслював, що торрент-файли є скоріше програмним забезпеченням, ніж об’єктом авторського права. Судової практики у таких справах до цих пір не було. Таким чином, перше рішення створить прецедент, на який будуть орієнтуватися всі наступні суди по аналогічним випадкам.

При винесенні вироку суддя Марія Аканова врахувала наявність у пари малолітніх дітей, позитивні характеристики і відсутність судимості.

Прокуратура просила для подружжя менше – три роки, але реального терміну, з відбуванням у колонії загального режиму, передавали «Вести». Кінокомпанії, визнані потерпілими, просили якраз умовного терміну.

Слідчі, в свою чергу, заявляли, що подружжя діяло за попередньою змовою і непогано заробили на незаконному використанні чужих авторських прав. Розкручуючи свій сайт, вони приймали пожертви на електронні гаманці від користувачів, які бажали скачувати відео без обмежень по кількості і швидкості.

Збиток правовласникам оцінили в гігантські суми. Згідно з матеріалами справи, за піратське поширення «Дуже епічного кіно», наприклад, нарахували 16 мільйонів рублів, а за «Шрек-3» – 125 мільйонів. Загальна сума збитку склала десятки мільярдів рублів.

Американські кінокомпанії представляла Російська антипіратська організація (РАПО) – саме її юристи ініціювали процес, відзначає «Право.ru». А серед російських в ньому брали участь такі компанії, як «Централ Партнершип», «Смішарики», «Кінокомпанія «Люксор» та інші.

Лопухови своєї  провини не визнали, заявивши, що справа сфабрикована. Вони скаржилися на процесуальні порушення, в тому числі на тиск і грубість слідчих. Однак суд прийняв сторону обвинувачення і визнав Андрія, колишнього міліціонера, а нині безробітного, і Надію винними.

Ще в лютому 2012 року Андрій Лопухов опублікував відеозвернення до користувачів Рунету. «Зараз мене судять за те, що я обмінювався файлами в інтернеті через торренти. З мене вимагають 38 мільярдів рублів за те, що ми все робимо кожен день. На моєму місці може опинитися кожен з вас», – попередив він і закликав користувачів підтримати кампанію за легалізацію торрентів.

Джерело: newsru.com

  

Discussion

Comments are closed.