//

У МЕРТ з’явилися інспектори з питань інтелектуальної власності

Наказом від 27 березня 2019 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) призначило виконувати обов’язки державних інспекторів з питань інтелектуальної власності 7 посадових осіб МЕРТ. Ними стали Валерій Жалдак — Глава Департаменту інтелектуальної власності, Богдан Падучак — перший заступник, Олексій Арданов, В’ячеслав Гаврильчик, Інна Дмитренко, Георгій Кануніков і Оксана Ярмоленко.

Нарешті механізм захисту інтелектуальної власності в інтернеті, прописаний у Законі «Про державну підтримку кінематографії в Україні», запрацює. Неукомплектованість МЕРТ даними інспекторами гальмувала застосування антипіратських норм прийнятого у 2017 році Закону. Інспектори передбачені п. 10 ч. 1 ст. 255 Кодексу про адміністративні правопорушення України, і їм надано право складати протоколи щодо осіб, що вчинили правопорушення у сфері інтелектуальної власності. Але поки Закон приймався, існуюча Державна служба інтелектуальної власності була розформована, і її функції передані до МЕРТ. У Міністерстві був створений департамент інтелектуальної власності, але не було призначено відповідних суб’єктів.

«Ми вітаємо такі довгоочікувані позитивні зрушення у роботі Департаменту інтелектуальної власності МЕРТ», — коментує Катерина Федорова, керівник Громадської спілки «Ініціатива Чисте небо».

З відродженням державних інспекторів з питань інтелектуальної власності пов’язані надії всіх, хто бореться з крадіжками контенту. Надії на те, що їх активна діяльність стане ефективною перешкодою для піратства, особливо в мережі інтернет. «Бажаємо якнайшвидшого старту реалізації інспекторами своїх законних повноважень і формування постійного складу інспекторів. Зі свого боку, ми завжди відкриті до співпраці і допомоги у спільній справі», — коментує Олександр Папуця, адвокат Smartsolutions Law Group.

«Процедури, передбачені ст. 52-1 Закону України “Про авторське право і суміжні права” нарешті запрацюють по-справжньому», — сподівається Ігор Михайлов, заступник голови Української антипіратської асоціації. — «А заяви правовласників про припинення порушення авторського права в інтернеті, за нереагування на які державними інспекторами можуть ініціюватися процедури притягнення порушників до адміністративної відповідальності, стануть дієвим механізмом для зменшення інтернет піратства в Україні».

«Очевидно, для нас, як правовласників, вкрай важлива ефективність механізмів боротьби з піратством. Без можливості фіксації правопорушень залучити пірата до відповідальності було неможливо», — резюмує Анатолій Максимчук, заступник генерального директора StarLightMedia (телеканали СТБ, Новий, ICTV, M1, М2, Оце), юридичний директор групи. — «У той же час ми розуміємо, що дієвість цієї фінансової інституції буде великим чином залежати від того, як Міністерство економічного розвитку і торгівлі налагодить його роботу і сподіваємося, що “перезавантаження” системи дозволить більш ефективно захищати права інтелектуальної власності в Україні».

  

Discussion

Comments are closed.