//

ЄС працює над власним антипіратським списком

Наслідуючи приклад Сполучених Штатів, Європейський союз планує створити власний список країн, в яких процвітає порушення прав інтелектуальної власності. Він буде заснований на опитуванні зацікавлених сторін і може вплинути на економічні відносини між країнами. Мета – стимулювати боротьбу з піратами.
Ця ініціатива – частина стратегії Європейської Комісії «Збалансована система захисту інтелектуальної власності», заявленої в 2017 році.
Піратство оцінюється, як загроза для європейської індустрії, так як перешкоджає інвестиціям і зайнятості в креативних галузях. За даними Управління інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) і Організації економічного співробітництва і розвитку (OECD), обсяг торгівлі контрафактною і піратською продукцією в світі складає 338 мільярдів євро. В ЄС на піратський припадає 5% імпорту або 85 млрд. Євро на рік.
Управління Торгового представника США (USTR) випустило останню версію свого щорічного «Списку 301» в січні 2018. Він впливає на позицію США, в тому числі організації торгівлі, по відношенню до іноземних держав. Список ЄС буде діяти аналогічно американському і використовуватися для формування позиції Брюсселя щодо різних країн.
У звіт USTR не потрапляють сайти з американської пропискою. На що вказують ті, хто якраз згадуються у звіті. Наприклад, китайський сайт Alibaba публічно обурюється: «А як щодо Amazon, eBay та інших? У USTR немає бази для порівняння, оскільки він не запитує дані у американських компаній». А в європейському «антипіратському» списку сайти з США будуть фігурувати.
«У цьому списку будуть названі та описані найбільш проблемні ринки – з особливим акцентом на онлайн-піратство – щоб спонукати учасників цих ринків і власників сайтів, а також місцеві органи влади та уряду вжити необхідних заходів і обмежити доступ до продуктів та послуг, які порушують права інтелектуальної власності».
На офіційному сайті Європейська Комісія обіцяє, що буде стежити за заходами національної влади щодо боротьби з піратами. Однак перелік не буде юридичним документом, і те, що сайт потрапив до звіту як «notorious», тобто «злісний порушник права інтелектуальної власності», не може стати доказом у суді.
На сайті ЄС власникам авторських і суміжних прав та іншим зацікавленим сторонам пропонується зробити свій внесок у європейський список піратів і надіслати інформацію до 31 березня 2018 року. Перший європейський антипіратський список буде випущено вже в 2018 році.
Автор Ольга Ваганова, джерело mediasat

  

Discussion

Comments are closed.