//

Європейська комісія активізує боротьбу з онлайн-піратством

Минулого тижня Брюссель представив низку нових заходів для захисту прав інтелектуальної власності.
Оголошено 4 основних напрямки: заохочення індустріальних ініціатив, зокрема добровільної відмови рекламодавців від розміщення реклами на сайтах-піратах; застосування нових технологій боротьби з піратством на основі блокчейна; докладні рекомендації щодо тлумачення чинного законодавства і цільова підтримка влади третіх країн для надання боротьбі глобального масштабу.
Одна з основних цілей активності – скоротити грошові потоки на піратські сайти. Дві головні цільові групи в цій активності – рекламодавці і платіжні системи. «Добровільні угоди можуть дати швидчий ефект в боротьбі з контрафактом і піратством, ніж судові позови», – заявляє Комісія.
Таким чином, продовжує втілюватися в життя підхід follow the money, «йти за грошима». Він фокусується на В2В відносинах в екосистемі піратства, а не на кінцевих користувачах.
Вперше на порядок денний винесено ще один інструмент: використання технології блокчейн. Минулого тижня член Європарламенту Брандо Бенефай написав статтю з цього питання в виданні про політику Євросоюзу Euractiv. Бенефай зауважує, що блокчейн може допомогти авторам збирати роялті без посередників. Також ця технологія може застосовуватися для відстеження несанкціонованого використання творів.
Крім того, Європейська комісія випустила нове керівництво, як слід інтерпретувати існуючу Директиву про посилення захисту права інтелектуальної власності IPRED від 2004 року з урахуванням останніх подій, в тому числі знакових рішень Європейського суду. У керівництві пояснюється, як і коли доречно давати запити на блокування сайту, розглядається проблема фільтрації завантаженої до мережі інформації. Комісія зазначає, що в деяких випадках хостинг-провайдерам (наприклад, YouTube) можна замовити фільтрацію завантажень. Це відповідає недавній рекомендації, щоб хостери застосовували заходи для автоматичного виявлення і видалення нелегального контенту.
«Сьогодні ми колективно посилюємося, щоб ловити “велику рибу” серед онлайн-піратів і контрафактників, що завдають шкоди нашим компаніям і робочим місцям», – заявила єврокомісар Ельжбета Беньковська.
За матеріалами сайту Європейської комісії та сайту Torrent Freak

  

Discussion

Comments are closed.