//

Юристи обмінялися практичним досвідом у боротьбі з онлайн-піратством

21 листопада на конференції «Медіаправо» було представлено короткий екскурс основними нововведеннями в законодавстві щодо захисту інтелектуальної власності. Також відбулася панельна дискусія на тему «Боротьба з піратством – реальні можливості». Модератором виступила Катерина Федорова, керівник Ініціативи «Чисте небо».

Юристи поділилися власною експертизою в питанні піратства та його згубного впливу, обговорили ключові зміни в законодавстві (введення термінології: визначення «піратство», «кардшейрінг»; нова процедура блокування контенту в Інтернеті, кримінальні злочини з самостійним складом: кардшейрінг, фінансування піратства), згадали про міжнародний досвід використання процедури блокування, відповідальність посередників і досягнення балансу інтересів, а також про роботу з персональними даними та зміни в системі Who Is – по суті, говорили про реальні можливості долучитися до боротьби.
Сергій Кропива, начальник Київського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України: «Ми направляємо наших співробітників на виявлення осіб, які розповсюджують і збувають контент на ресурсах загального доступу в Інтернеті без відповідних дозволів правовласників, розміщують незаконні знаки товарів і послуг. Також ми націлені на тих, хто, використовуючи спеціальне програмне забезпечення й устаткування, включається в роботу правовласників або компаній, краде той чи інший контент. Ясна річ, що робота, пов’язана з виявленням таких осіб, досить копітка, тому її неможливо проводити без синергії правовласників і працівників кіберполіції».
Методи є, головне – діяти разом.
«Механізми захисту інтелектуальної власності існують, і вони реально працюють – необхідно їх тільки використовувати. Ми повинні розуміти: щоб зрушити з місця, потрібно діяти. А якщо діяти разом, одночасно й у всіх напрямках, можна досягти хороших результатів дуже швидко », – підсумувала Катерина Федорова, керівник Ініціативи «Чисте небо».
Учасниками панелі стали:
• Павло Миколюк, директор юридичної фірми «Віндекс», юридичний представник з питань захисту прав інтелектуальної власності «Медіа Група Україна»
• В’ячеслав Мієнко, заступник генерального директора з правових питань 1+1 Media
• Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, радник АТ «Arzinger»
• Сергій Кропива, начальник Київського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України
• Андрій Осипов, адвокат, експерт Інституту масової інформації, радник «Smartsolutions Law Group»
• Олександр Папуця, адвокат, партнер, директор судового департаменту «Smartsolutions Law Group»
• Руслан Шевчук, заступник директора з правових питань StarLightMedia Group.

  

Discussion

Comments are closed.