//

УАПА оновила алгоритм моніторингу розміщення реклами на сайтах, до яких є претензії правовласників

Українська Антипіратська Асоціація (УАПА) представляє новий принцип моніторингу розміщення реклами на онлайн-ресурсах, до яких є претензії правовласників. Нововведення допомагають захистити тих рекламодавців, які не бажають фінансувати піратів, але можуть постраждати від технічної недосконалості системи розміщення інтернет-реклами. А також у більш комфортних часових рамках з’ясувати причини потрапляння свого бренду на сайт, що порушує права інтелектуальної власності, і вирішити проблему.

УАПА представляє інтереси правовласників Асоціації кіноіндустрії (MPA). З 2015 року проводиться моніторинг сайтів, які нелегально розміщують фільми, що належать кінокомпаніям MPA, а також тих, до яких є претензії правовласників, що входять в Ініціативу «Чисте небо».
Раніше моніторинг брендів проводився доволі просто. Протягом місяця фіксувалась реклама на сайтах, які не реагують на прохання прибрати нелегально розміщений контент. Але за такою методикою не враховувались об’єми цієї реклами та технічні характеристики плеєрів, які розміщені на цих сайтах. Фіксувалась фотографія екрану з рекламою та розміщувалась в моніторингу.
Однак рекламний ринок протягом минулого місяця дав зворотній зв’язок, розповівши про існування таких форм посередництва, коли ні рекламодавець, ні рекламна агенція, ні сейлз-хаус, ні навіть відеомережа не замовляють рекламу на якомусь сайті, а вона там з’являється. Це дуже малий, майже випадковий об’єм показів, який не може забезпечити фінансування сайту.

Таким чином, було прийнято рішення дещо змінити алгоритм моніторингу. Як і раніше він буде здійснюватися щомісяця. Всі бренди, які зафіксуються моніторингом, будуть проінформовані листами на електронну пошту і/або поштові адреси, тим самим отримуючи час і можливість розібратись в причині появи реклами на піратському ресурсі, скорегувати рекламну кампанію і почистити медіа-листи. Якщо при повторному аудиті в наступному місяці буде виявлений той самий бренд, він буде знову проінформований. Скріншоти екрану з фіксацією реклами брендів, котрі потрапляють в моніторинг другий або третій раз, будуть опубліковані на сайті УАПА.

«Раніше ми не знали про те, що бренд один раз міг потрапити туди помилково з технічних причин, навіть не підозрювали про це. Ми хочемо, щоб наш моніторинг був помічником рекламодавцю, а не інструментом, який шкодить репутації бренду. Але ми розуміємо, що один раз фіксування моніторингом може бути технічною випадковістю, а ось повторно – це вже проблема, яку потрібно вирішувати. В такому випадку ми будемо виносити інформацію в публічне поле», – говорить голова УАПА Володимир Ілінг.

Наступний, вже другий, моніторинг буде проведений в вересні за списком, доступним на сервісі blacklists.org.ua за липень.

Нагадуємо, що в липні 2017 року Українськая Антипіратска Асоціація (УАПА) та Ініціатива «Чисте Небо» створили сервіс http://blacklists.org.ua, який надає список сайтів, до яких є претензії правовласників. Дякуючи йому рекламодавці мають можливість щомісяця отримувати на електронну пошту актуальну інформацію щодо ресурсів, які є порушниками прав інтелектуальної власності, і убезпечити свою компанію від репутаційних, фінансових та інших ризиків.
«Як ви вже знаєте, навесні на законодавчому рівні в Україні відбулися зміни, які мають вплив на кожну компанію, яка розміщує рекламу в онлайн-просторі. Ми хочемо допомогти компаніям і рекламним агентствам отримувати оперативну інформацію від правовласників, щоб вони мали можливість самостійно відслідковувати появу реклами бренду на піратському ресурсі і швидко реагувати на це », – говорить керівник Ініціативи «Чисте небо» Катерина Федорова.

Організатори сервісу планують розширити перелік правовласників, які беруть участь в складанні списку. 18 вересня в рамках KYIV MEDIA WEEK 2017 відбудеться захід для правовласників на тему: «Боротьба з піратством в Україні: Що зроблено – Що робити?», яке покликане об’єднати українських і зарубіжних правовласників у боротьбі з піратством для досягнення максимальних результатів.

Українска Антипіратська Ассоціація (УАПА) – громадська організація, основною метою якої є задоволення законних, соціальних, економічних, творчих та інших спільних інтересів своїх членів, сприяння в забезпеченні захисту авторського права і суміжних прав Асоціації та створення умов для посилення в Україні охорони прав на інтелектуальну власність, а саме: аудіовізуальних та інших творів.

Ініціатива «Чисте небо» створена в 2013 році з метою розвитку в уанеті легального аудіо-візуального продукту і боротьби з сайтами, що поширюють в мережі контент з порушенням права інтелектуальної власності. Її засновниками стали чотири найбільших медіа групи України – 1 + 1 Медіа, StarLightMedia, Медіа Група Україна та Inter Media Group.

  

Discussion

Comments are closed.