//
Звернення до всіх, хто задіяний в розповсюдженні та монетизації контенту в Інтернеті

Ми звертаємося до всіх, хто задіяний в розповсюдженні та монетизації контенту в Інтернеті, з метою запобігання фінансуванню сайтів, що порушують права інтелектуальної власності та шкодять розвитку добросовісної конкуренції на українському ринку контенту.

На сьогодні в Україні склалася загрозлива ситуація, коли поза правовим полем функціонують сотні сайтів, які, по суті, є бізнесами-«піратами». Ці ресурси розміщують захищений правом інтелектуальної власності контент без дозволу правовласників і отримують доходи від розміщення реклами під час демонстрації такого контенту користувачам.

Дані сайти порушують законодавство і права інтелектуальної власності та фактично здійснюють діяльність поза межами правового поля. У разі звернення правовласників і, навіть, правоохоронних органів до таких сайтів з вимогою про видалення певного контенту, виключні права на який належать правовласникам, сайти в своїй більшості просто ігнорують такі вимоги. При цьому вони фактично не несуть жодної відповідальності.

Рекламодавцями на сайтах-«піратах» виступає чимало суб’єктів господарювання, у тому числі поважні українські та міжнародні компанії. Часто розміщення реклами відбуваються автоматично через сервіси-посередники, і рекламодавці навіть не знають, що їхня реклама з’явилася на так званому «піратському» сайті, або рекламодавці просто не звертають увагу на те, які сайти вказані у їхніх медіапланах.

Також, одним з основних факторів появи сайтів-«піратів» в медіапланах є низька ціна на розміщення реклами, оскільки такі ресурси не несуть витрати на створення чи придбання контенту.

Крім того, рекламодавці можуть не володіти інформацією, чи є сайт добросовісним учасником ринку або ж до такого сайту систематично надходять претензії правовласників щодо правомірності розміщення контенту. У цьому відношенні тільки правовласники можуть підтвердити правомірність розміщення контенту на певному сайті або ідентифікувати сайт як суб’єкта, до якого правовласники мають претензії у зв’язку з порушенням прав інтелектуальної власності.

Виходячи з цього, ми бачимо два основні заходи, виконання яких може змінити поточний стан речей.

Перший – правовласники повинні надавати рекламодавцям інформацію про сайти, що порушують права інтелектуальної власності, нелегально розміщуючи їх контент.

Другий – рекламодавці повинні свідомо приймати рішення про розміщення реклами лише на тих сайтах, які правомірно використовують контент за погодженням з правовласниками. Навіть, якщо ціни на розміщення реклами, запропоновані сайтами-«піратами», є нижчими.

Звертаємося до всіх задіяних сторін.

Допоможіть зробити ринок цивілізованим, побудованим на принципах добросовісної конкуренції, а дотримання прав інтелектуальної власності таким, що дозволить стимулювати розвиток економіки нашої держави. Дайте українському контенту змогу розвиватися, для чого зупиніть фінансування сайтів, які ігнорують вимоги законодавства та регулярно порушують права правовласників.

  • Правовласникам та їх представникам пропонуємо почати публікацію списків сайтів, що порушили права інтелектуальної власності на належний їм контент або до яких постійно направляються претензії з питань правомірності такого розміщення, в розділі «сайти з нелегальним контентом» http://legalcontentua.com/archives/category/nelegalnyi-content
  • Органам державної влади, громадським організаціям, іншим зацікавленим особам пропонуємо регулярно ознайомлюватись з інформацією про правомірність розміщення сайтами контенту чи використання ними контенту без погодження з правовласниками, Інтернет-майданчик http://legalcontentua.com.
  • Рекламодавцям пропонуємо використовувати розділ «сайти з нелегальним контентом» http://legalcontentua.com/archives/category/nelegalnyi-content для перевірки, чи не зафіксовані правовласниками факти порушень їхніх прав на рекламній площадці. За наявності таких фактів (а особливо, їх систематичному виявленні правовласниками) прийняти рішення про доцільність подальшого розміщення на ній реклами до врегулювання сайтом спорів з правовласниками.
  • Сайтам, що використовують лише легальний контент, пропонуємо стати партнером ініціативи «Чисте небо» http://legalcontentua.com/sajty-partnery, щоб рекламодавці мали список сайтів, де розміщення реклами може вважатися соціально відповідальним та безпечним для репутації брендів.
  • Всім зацікавленим сторонам (сайтам, рекламодавцям, іншим) пропонуємо взяти участь в поширенні медійної ініціативи, записавши та/або розмістивши відео-звернення з закликом не підтримувати «піратів».

Дане звернення є відкритим до всіх відповідальних сторін, яким не байдужий цивілізований розвиток українського сегменту Інтернету.

На сайті http://legalcontentua.com ви можете ознайомитись з переліком гравців, що вже підтримали звернення.

  

Comments are closed.