//
Про ініціативу «Чисте небо»

Ініціатива «Чисте небо»  була створена влітку 2013 року з метою розвитку в уанеті легального аудіо-візуального продукту і боротьби з сайтами, що поширюють в мережі контент з порушенням права інтелектуальної власності. Її засновниками стали чотири найбільших медіагрупи України – «1 + 1 Медіа», StarLightMedia, «Медіа Група Україна» і Inter Media Group.

1+1 Медіа – до ії складу входить 7 телеканалів − «1+1», «2+2», «ТЕТ», «ПЛЮСПЛЮС», «1+1 International», «УНІАН ТБ» та «Бігуді», а також група інтернет-сайтів, власний виробничий департамент, VOD-платформа 1+1 video і Вища школа Media & Production.
ТОВ «Медіа Група Україна» – медіахолдинг, створений в 2010 році. Об’єднує національний телеканал загального інтересу «Україна», спортивні канали «Футбол 1» / «Футбол 2», молодіжний канал НЛО TV, регіональну медіагрупу, сейлз-хаус «Медіапартнерство», компанію «Діджитал Скрінз» (oll.tv), продакшн-компанію «Теле Про» і холдинг «Сегодня Мультимедиа».

U.A. Inter Media Group Limited – Медіа група була створена в 2005 році, до її складу входять 9 телеканалів – Інтер, Інтер+, НТН, К1, МЕГА, Ентер-фільм, К2, Піксель, Zoom і інші медіа активи.

StarLightMedia об’єднує шість телеканалів (СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, ОЦЕ), три сейлз-хаузи, три продакш-студії, дві сервісні компанії для забезпечення теле/кіновиробництва і підрозділ з розвитку онлайн-проектів.

Згодом ініціативу підтримала «Українська Антипіратська Асоціація» (УАПА), яка представляє в Україні інтереси Асоціації кіноіндустрії (Motion Picture Association – MPA), правовласників-голлівудських мейджорів в питаннях антипіратства.

Тоді, в 2013-му, ініціатива запропонувала інтернет-майданчикам можливість використовувати легальний контент, права на який мають медіагрупи, на спеціальних умовах: безоплатно, але тільки у плеєрі медіагруп, із відеорекламою в плеєрі, яку розміщувала телегрупа, але при цьому, вся реклама на сторінці реалізувалася самим майданчиком.

Зараз, в 2017-м, головним завданням «Чистого неба» стала активізація правовласників, які підтримують Ініціативу, виявляють і захищають свій контент в мережі, борються з сайтами-піратами. На даному етапі Ініціатива «Чисте небо» зосереджена на правовласниках аудіо-візуального контенту: телеканалах, кінокомпаніях, серіальних продакшенах, анімаційних студіях та інших.

  

Comments are closed.